14/02/2018 • 23:51
ΠΑΟΚ
13/02/2018 • 22:26

Κούνησε σεντόνι ο ΠΑΟΚ, 3-1 την Χάλκμπανκ

Με πρώτο σκόρερ τον Ουτσίκοφ, αποτελεσματικούς τους Κουμεντάκη και Γκιόν και μαέστρο τον Τερζή ο ΠΑΟΚ πήρε νίκη γοήτρου και ουσίας στην Πυλαία με 3-1 σετ (25-16, 16-25, 26-24, 25-20) επί της τουρκικής Χάλκμπανκ για την 5η αγωνιστική του Β΄ ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ.

Δια περιπάτου στα προημιτελικά του Challenge Cup ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός απέδειξε και στο δεύτερο παιχνίδι, ότι ήταν πολύ ανώτερος από την αντίπαλο του, την Λοκομοτίβ Μπακού και με 3-0 σετ (12-25, 20-25, 24-26), μέσα στην έδρα των Αζέρων, πήρε το «εισιτήριο» για τα προημιτελικά του Challenge Cup Ανδρών στο βόλεϊ.

ΠΑΟΚ
    31/01/2018 • 23:58
    Φοίνικας Σύρου
    31/01/2018 • 22:04

Ευρωπαϊκός αποκλεισμός με νίκη για τον Φοίνικα

Με ψηλά το κεφάλι αποχαιρέτησε την Ευρώπη ο Φοίνικας Σύρου. Οι Συριανοί, αν και νίκησαν 3-2 σετ (29-31, 25-22, 23-25, 25-22, 15-12) την Μοντανά, αποκλείστηκαν από την συνέχεια του Challenge Cup, πληρώνοντας το μάρμαρο από την ήττα στην Βουλγαρία με 3-1 σετ.

Ο Μενέλαος Κοκκινάκης
    31/01/2018 • 13:20
      ΠΑΟΚ, βόλεϊ
      18/01/2018 • 22:38

Δεν άντεξε ο ΠΑΟΚ, φοβερός Πρωτοψάλτης

Χωρίς νίκη για 3ο συνεχόμενο ματς έμεινε ο ΠΑΟΚ στον όμιλο του Τσάμπιονς Λίγκ. Οι πρωταθλητές αν και προηγηθηκαν 2-0 σετ της Γερμανικής Φριντριχσχάφεν ηττήθηκαν με 3-2 σετ (17-25, 28-30, 25-14, 25-17, 15-9) με τα περιθώρια διάκρισης-πρόκρισης στην επόμενη φάση να στενεύουν απειλητικά.

09/01/2018 • 21:28

Ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσατε για τον Ολυμπιακό…

Την ευκαιρία να κάνει μια καλή προπόνηση κόντρα στην Ισπανική Λογκρόνιο για 67 λεπτά είχε ο Ολυμπιακός στο «Μελίνα Μερκούρη». Οι «ερυθρόλευκες» έκαναν το αυτονόητο, νίκησαν 3-0 σετ (25-18, 25-12, 25-17) και προκρίθηκαν στις «16» καλύτερες ομάδες του θεσμού.